Skip to main content

Myydään ajamaton aluvannesarja (2.6.2021)

ALUVANNE SARJA TETTSUT INOX BLACK
Koko 10x22, pulttijako 5/130, ET45, keskireikä 71,6
Uudet ajamattomat, mutta renkaat olleet asennettuna. Uuden sarjan hinta 2200 €. Sopii esimerkiksi Porsche Cayanne.
Luovutus sopimuksen mukaan.

Hinta: 890 €

Jukka Haavisto
Puh. 0400-826083
renkaat@espoonautopalvelu.fi

-------------------

Myydään Motorsport AOS (18.5.2021)

Porsche Motorsport AOS (Air-Oil Separator), Part #: 996 107 926 00.

Hinta: 750 €

Mikko Simonen
Puh. +358405766470
mikko.simonen@iki.fi

-------------------

Myydään Boxster 987 rättikatto (16.5.2021)

2005 täydellinen rättikatto koneistoineen, siisti lasitakaikkunalla, väri musta.

Hinta: 1200 €

Janne Korpinen
Puh. +358440435558
jannekorpinen@hotmail.com

-------------------

Myydään 924 GT takalevikkeet (27.4.2021)

Porsche 924 GT takalevikkeet, kiinnityspultit ovat valmiina paikoillaan.

Hinta: 300 €

Ari Paronen
Puh. 040-5220481
ari.paronen@pakkauspojat.fi

-------------------

Myydään 996 C2 3,4 koiranluut (14.4.2021)

Vähän aikaa alla olleet, mutta uuden veroiset.

Hinta: 40 € + toimituskulut

Eero Nuotio
Puh. +358400434543
eero.nuotio@kolumbus.fi

-------------------

Myydään Porsche 911 takavaimentimet + katalysaattorit (11.4.2021)

Myydään 1999 Porsche 911 (996) 3,4 litraisessa kiinni olleet alkuperäiset takavaimentimet ja katalysaattorit (vasen ja oikea).
Vaimentimet ja katit ovat hyvässä kunnossa (97tkm ajettu) ja vaimentimet sisältävät myös putken ulkopäädyt.

Vaimentimet 600€
Katalysaattorit 500€

Saa kysyä, jos jokin askarruttaa. Kuvia voin laittaa pyydettäessä.

Jari Niskanen
Puh. +358442929872
niskanen.jari@gmail.com

-------------------

Myydään Porsche Boxster kovakatto, musta (11.4.2021)

Hinta: 1200 €

Sami Pakarinen
Puh. 040-6552355
sami.pakarinen@icloud.com

-------------------

Myydään 911 osia

SC 3,0 Männät hyvät 180hv 400e srj.

Alumiiniset SC takatukivarret Turbon satuloitten kiinnitys pisteillä + uudet pyörän laakerit 1800e

RSR 3,0 pakopönttö kahdella ulostulolla 500e. Myös puslia.

Uudet 2,7 Wiseco pattimännät

915 4- vaiheinen loota

Kierrosluku mittari 300 e

 

Yhteydenotto klo 17 jälkeen.

Mika Mansukoski
Puh. 0400-415470
mansukoski@hotmail.fi

-------------------

 

 

Connect with Porsche Club Finland ry