Skip to main content

Ostetaan 295/35R21 kesärengas N1 spec (29.11.2021)

Otsikon mukainen rengas. Kunhan on ehjä ja N1 speksillä (Cayenne hybrid oem koko). Merkillä ei väliä.

Mikko Dunderfelt
Puh. +358451360722
mikko.dunderfelt@gmail.com

-------------------

Ostetaan Porsche OEM 17" Cup 1 tai 2 vanteet 968:aan (23.11.2021)

Haussa OEM vanteet 968:aan sopivilla leveyksillä (originaalit olivat eteen 7,5", taakse 9") ja offsetillä (originaalit olivat eteen 65mm, taakse 55mm). Muitakin aikakauteen sopivia OEM vanteita voi tarjota.

Lauri Korpela
Puh. +358405644756
lauri@laurikorpela.net

-------------------

Ostetaan Porsche 944 Turbo 1988 osia (19.11.2021)

- Etulokarien sisämuovit ja ilmanvaihdon suojamuovi konehuoneeseen / 94457206303
- Turbo oik. lokasuoja, oik. luukkulampun kansi, Turbo keulapaneeli, Turbo etupuskuriin alahelma
- AC kuivain ja tiivisteitä
- Jarrujen tiivisteitä ja mäntiä (M030)
- Ajovalon kiinnike koriin 951-750-271-00
- Sähkökoteloita 928-612-531-01
- Porschen nippusiteitä (ruuvikiinnike)
- Alkuperäinen tunkki ja työkalut
- 944 turbo moottorin rebuild osia

Jarkko Heikura
Puh. 040-7689771
heikura.jarkko@gmail.com

-------------------

Ostetaan Porsche Cayenne käyttöohjekirja (29.10.2021)

Ostetaan Porshe Cayenne vm.2004 suomenkielinen käyttöohjekirja.

Pertti Vanberg
Puh. +358405442713
pertti.vanberg@gmail.com

-------------------

Ostetaan lastenistuin 997.2:een (2.9.2021)

Jäbä painaa rapiat 10 kg, joten vähintään sellaisen painon kantava jakkara pitäisi 911-malliin löytää. Tarjoa omaasi!

Jarmo Hiljanen
Puh. 044-2544178
jarmo.hiljanen@gmail.com

-------------------

Ostetaan Porsche Boxster 986 tuulisuojat (1.9.2021)

Niskatukien taakse sijoitettavat vasen- ja oikea tuulisuoja.

Ari Uotinen
Puh. +358405931616
ari.uotinen@gmail.com

-------------------

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Connect with Porsche Club Finland ry