Skip to main content

Myydään Boxster S 986 de-cat putket katalysaattorien tilalle (26.2.2021)

Olleet kiinni 2004 Boxster S. Ehjät ja hyväkuntoiset. Pelkät putket. Espoo

Hinta:120 €

Lasse Laaksonen
Puh. +358505189911
lasse@jhlaaksonen.fi

-------------------

Myydään Porsche Cayenne kattotelineet uusi malli 2020 (5.2.2021)

Myydään uutta vastaavat alkuperäiset Porsche kattotelineet. Ollut viikon autossa paikallaan. Telineisiin kuuluu kanto-/säilytyspussi ja neljä avainta. Kunto virheetön

Hinta: 230 €

Ville Pohjola
Puh. 050-3800580
ville.pohjola@otaxi.fi

-------------------

Myydään Porsche Macan S sisätilapeite (5.2.2021)

Käytetty muutamia kertoja. Oma kantokassi.

Hinta:100 €

Jorma Ratia
Puh. +358447161215
jorma.ratia@ratia.fi

-------------------

Myydään Cover Zone ulkopeite 911/912 (28.12.2020)

Ulkokäyttöön Stormforce malli. Käyttämätön, tilasin väärän. Ei vaihtoa, kun tehdään tilaustyönä. Sopii 911/912 1964-1989.
autopeite.fi sivuilta tarkempaa tietoa.

Hinta:165 €

Reijo Karlsson
Puh. +358447800022
reijo.karlsson@cablex.fi

-------------------

Myydään Porsche 928 ja Boxerin osia (21.12.2020)

928 moottoreita myös muuta kori ja tekniikkaa.
Boxerin kone johtosarjoineen.
911 taka luukut 2kpl.

Olavi Veijalainen
Puh. 040-5517545
olavi.veijalainen@pp.inet.fi

-------------------

Myydään Porsche 996 C2 3,4 alkuperäiset pakokäyrät ja katalysaattorit (8.12.2020)

Ehjät ja toimivat - aikanaan turhaan uusiin vaihdetut.

Hinta: 400 €

Eero Nuotio
+358400434543
eero.nuotio@kolumbus.fi

-------------------

Myydään kovakatto Porsche 996/997 cabrioon (7.12.2020)

Myydään musta kovakatto Porsche 996/997 cabrioon.

Hinta: 1200 €

Jukka Vattulainen
Puh. +358400670981
jpvattulainen@yahoo.com

-------------------

Myydään Led sumuvalot Porsche Cayman 987,2 malliin (3.12.2020)

Led sumuvalot Porsche Cayman 987,2 malliin vm 2009-2012, jossa Xenon päävalot. Ostin vahingossa autoon jossa halogenipäävalot, eivätkä sopineet. Varaosanumerot ovat: 987.631.046.01 R ja 987.631.045.01 L.
Tilasin käytetyt sumuvalot Ruotsista Kungsåra Bildemo AB:sta. Uuden lampun ovh on n. 300 eur kpl nyt saisi todella hienokuntoiset lamput valmiiksi tingittyyn hintaan 130 eur per kappale eli yhteishintaan 260eur. Myyn vain parina. Ostaja maksaa postikulut.

Hinta: 260 €

Trygve Sandvik
Puh. +358443012480
tykkisa@gmail.com

-------------------

Myydään miesten rannekello Porsche desing Orfina vuodelta 75 (2.12.2020)

Kello on ostettu Sveitsistä ja huollettu siellä. Kuitit on tallessa. Kellon omistaa naapurini, joka pyysi minua ottamaan teihin yhteyttä myyntimielessä. Hän on omistanut Porschen. Tarjouksen mukaan.

Marjo Wallenius
Puh. +358408240915
marjo.wallenius@ekarjala.fi

-------------------

Myydään Cayenne 2007 radio (27.11.2020)

Päivitin oman poppisoittimeni Androidiin ja jäi ylimääräiseksi Cayennen orkkis Harman/Decker missä CD, puhelin, navi etc. Koodeja löytyy kyljestä PCM2 1E1 RDW EC: 1C4. Model No BE 6690. Eniten tarjoavalle.

Matti Tammisalo
Puh. +358505838319
matti.tammisalo@gmail.com

-------------------

Myydään 911 osia

SC 3,0 Männät hyvät 180hv 400e srj.

Alumiiniset SC takatukivarret Turbon satuloitten kiinnitys pisteillä + uudet pyörän laakerit 1800e

RSR 3,0 pakopönttö kahdella ulostulolla 500e. Myös puslia.

Uudet 2,7 Wiseco pattimännät

915 4- vaiheinen loota

Kierrosluku mittari 300 e

 

Yhteydenotto klo 17 jälkeen.

Mika Mansukoski
Puh. 0400-415470
mansukoski@hotmail.fi

-------------------

 

 

Connect with Porsche Club Finland ry